Navigace

Obsah

Arboristické práce

Typ: ostatní
Arboristické práce  1

Technické služby oznamují, že započaly a v nadcházejících týdnech budou pokračovat arboristické práce na ošetřování dospělých a stárnoucích stromů v zámeckém parku a historických alejích. Tyto práce provádí firma Šarapatka a probíhají podle znaleckých posudků v pasportizaci zeleně, schválených patřičnými úřady.
Jedná se především o bezpečnostní řez, který řeší základní požadavky na zajištění aktuální provozní bezpečnosti koruny stromů. Další druh řezu je lokální redukce, kde jeho náplní je symetrizace koruny, odlehčení větví s rizikem přetížení, odstranění nebo potlačení tlakových vidlic.
U redukce obvodové je cílem řezu stabilizace stromu zmenšením náporové plochy koruny a snížením jejího těžiště. Dle potřeby se upravuje průjezdní a průchozí profil. Součástí prováděných prací jsou také opravy, výměny nebo instalace statických vazeb. U některých torz kmenů dojde k jejich snížení dle návrhu entomologa na bezpečné torzo.
V souvislosti s těmito pracemi Technické služby žádají o respektování a dodržování především bezpečnostních pokynů těchto pracovníků.

Děkujeme.

Za TS Miroslav Lstibůrek


Ve Slavkově u Brna dne 7. 11. 2018


Vytvořeno: 8. 11. 2018
Poslední aktualizace: 8. 11. 2018 07:58
Autor: Správce Webu